تعمیرات سیستم های گرمایشی

تعمیرات سیستم های گرمایشی

تعمیرات سیستم های گرمایشی : سیستم های گرمایشی یکی از مهم ترین وسایل زندگی های امروزی هستند. که اگر در فصل زمستان  دچار اختلال و مشکل شوند. باعث خسارت مالی و حتی ممکن است خسارت جانی شوند. در ادامه شما را با انواع سیستم های گرمایشی و نحوه نگهداری و تعمیر آن‌ها آشنا می کنیم.

انواع سیستم های گرمایشی

تعمیرات سیستم های گرمایشی : سیستم های گرمایشی که امروز در بازار ایران موجود هستند شامل پکیج ، داک اسپلیت، شوفاژ،گرمایش از کف زمین ، رادیاتور قرنیزی و انواع مختلف دیگری که در بازار موجود می باشد. در ادامه با هر کدام از این سیستم های گرمایشی بیشتر آشنا خواهیم شد .شناخت یک وسیله بیشتر به ما کمک می کند تا از آن بهتر نگهداری کنیم.

داک اسپلیت

داک اسلیپت یک سیستم دو کاره است یعنی در زمستان یک سیستم گرمایشی است ودر تابستان  تبدیل به یک سیستم سرمایشی می شود.داک اسپلیت ها از دو بخش هواساز و کندلسوز ساخته شده اند. شباهت زیادی با کولرهای گازی دارند ولی ساختار طراحی متفاوتی با کولرهای گازی دارند.

به دلیل سیستم دو کاره سرمایشی و گرمایشی داک اسپلیت ها طرفدارن زیادی در بازار دارند. همچنین قیمت مناسب تری با توجه کارایی نسبت به سایر سیستم های گرمایشی دارند. در مدل های مختلفی طراحی می شوند . وبرای استفاده از آن‌ها در منزل نیازی به کانال کشی نیست.

گرمایش از کف

نحوه کار این سیستم های گرمایشی به این طریق است که باقرار دادن وسایل گرمایشی در کف زمین باعث پخش متعادل گرما در تمام خانه می شوند.این سیستم ها بسیار باصرفه هستند. با راه اندازی آن‌ها دیگر نگران نشتی گاز و شکستن لوله ها نخواهید بود.

پکیج گرمایشی

پکیج های گرمایشی یکی دیگر از اعضای خانواده سیستم های گرمایشی است که دو نوع کاربری دارد . یعنی در زمستان هم محیط شما را گرم می کند . هم آب گرم مورد نیاز شما را فراهم می کنند. پکیج های گرمایشی در دو نوع زمینی و دیواری طراحی شده اند. و جایگزین خوبی برای موتور خانه ها هستند.از مزیت های استفاده از پکیج های گرمایشی می توان به مصرف پایین ، اشغال فضای کم و نداشتن سرو صدا اشاره کرد.

رادیاتور قرنیزی

یکی از جدیدترین سیستم های گرمایشی موجود رادیاتور قرنیزی می باشد. که در خانه های لوکس و با طراحی های خاص مورد استفاده قرار می گیرد. و صاحب خانه با توجه به سلیقه و طراحی منزل خود می تواند نوع طراحی آن‌ها را سفارش دهد.

تعمیر سیستم های گرمایشی

سیستم های گرمایشی هم در مدت زمان کارکرد خود به علت فرسایش و عدم استفاده درست از آن‌ها دچار مشکل شوند. و نیاز به تعمیر دارند. تعمیرات سیستم های گرمایشی یک کار کاملاً تخصصی است .نیاز به افراد مجرب و حرفه ای دارد. مجموعه هندی من با صدها متخصص خبره بیست و چهار ساعت شبانه روز در خدمت شماست تا مشکل سیستم گرمایشی شمارا حل کند.

چه نکاتی را در نگهداری سیستم های گرمایشی رعایت کنیم؟

برای  صرفه جویی در مصرف انرژی قبل از خارج شدن از خانه سیستم گرمایشی خود را خاموش کنید.

از پنجره های دو جداره استفاده کنید و در زهای پنجره ها را با درزگیر بپوشانید تا گرمابه بیرون نرود.

فیلتر های هوارا دو ماهی یک بار تمیز یا حتی تعویض کنید.

میزان گاز داک اسپلیت هارا چک کنید.

سعی کنید از وسایلی مانند اتو و ماشین لباس شویی در ساعات اولیه روز استفاده کنیدتا شب که اوج مصرف انرژی است وسایل گرمایشی شما انرژی کم تری مصرف کنند.

سرویس سیستم های گرمایشی

سرویس به موقع سیستم های گرمایشی به افزایش عمر سیستم های شما کمک می کند. سرویس دستگاه ها با تعمیرات آن دو مقوله کاملاً متفاوت است . و هر سیستمی سرویس متناسب با خود را دارد. برای سیستم هایی که با بوسیله آب گرم محیط را گرم می کنند سرویس های دوره ای لازم است. زیرا آب باعث رسوب لوله ها می شود. و باید آن‌ها را تمیز کنیم. سرویس سیتستم هایی که هم سرمایشی هستند و هم گرمایشی مانند کولر گازی و دات اسپلیت و اسپلیت مشابه هم هستند.

در سرویس داک اسپلیت به نکات زیر توجه کنید

  • لوله های مسی را بررسی کنید تا نشتی نداشته باشد
  • شارژ گاز داک اسپلیت را چک کنید
  • سیم و برد دستگاه را بررسی کنید
  • فیلتر های هوارا تمیز یا تعویض کنید.

سرویس سیستم های گرمایشی شما هم یکی دیگر از خدمات مجموعه handyman است.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید