سرویس و تعمیر مشعل گازی

سرویس و تعمیر مشعل گازی

سرویس و تعمیر مشعل گازی : مشعل گازی یک وسیله گرمایشی که در آن از گاز طبیعی برای سوخت استفاده می شود. در این وسیله گاز قبل از احتراق با فشار کافی وارد مشعل می‌شود که هوا را با آن مخلوط کرده و از طریق چندین دهانه باریک طولانی عبور می کند تا با هوای اضافی در محفظه احتراق مخلوط شده و در نهایت موجب احتراق می‌شود و سطوح فلزی وسایل انتقال حرارت را توسط آب یا هوا به گردش رسانده و‌ موجب گرمایش می‌شود.

مشعل گازی چیست؟

مشعل‌های گازی ‌یکی از تجهیزات اصلی در وسایل گرمایشی از جمله موتور خانه ساختمان‌ها به شمار می‌رود که با فرایند احتراق و ترکیب آن با سوخت باعث ایجاد انرژسی گرمایی در خانه‌ها می‌شود.

از آنجایی که وسایل گرمایشی امروزه نقش مهمی در زندگی بسیاری از ما دارند، بنابراین اهمیت نگهداری از این وسایل دو چندان می‌شود که در اینصورت باید به تعمیر و سرویس آنها به موقع اقدام کنیم.

تعمیر و سرویس مشعل‌ گازی

تعمیر و سرویس مشعل‌های کاری که اغلب در موتورخانه‌ها و سایر سیستم‌های گرمایشی از آن‌ها استفاده می‌شود، از جمله کارهای مهمی است که باید به موقع انجام شده و در اولویت قرار بگیرد چراکه بی‌توجهی به آن در صورت بروز هر گونه مشکل سبب آسیب رساندن به سایر قسمت‌های وسایل گرمایشی می‌شود.

بدون تعمیر و نگهداری مناسب  سیستم گرمایشی از جمله مشعل گازی شما، تنظیم دما و حتی کیفیت هوای داخل خانه شما کاهش می‌یابد. و به همین منظور  رسیدگی به مسائل کوچکتر و سرویس ‌و تعمیر مشعل گازی، قبل از ایجاد یک‌ مشکل جدی در سیستم گرمایشی، توصیه می‌شود.

اگر برای بازرسی و یا سرویس و تعمیر سیستم گرمایشی خود به موقع اقدام نکنید و یا به مسائل جزئی رسیدگی نکنید، سیستم گرمایشی و به خصوص مشعل گازی شما با مشکل مواجه خواهد شد.

مشکلات رایج سیستم گرمایشی و مشعل گازی

مشکلات عمده‌ای که اغلب سیستم‌های گرمایشی به آن دچار می‌شوند به صورت زیر است؛

  • دمای نامناسب و بوهای عجیب یا بوی سوختگی در سیسیتم گرمایشی
  • ترموستات شکسته و کوره احتراق پر سر و صدا
  • عدم احتراق مشعل گازی

سرویس و تعمیر وسایل و سیستم‌های گرمایشی از جمله مشعل‌های گازی امری  تخصصی است که باید به دقت و توسط کارکنان مجرب انجام گیرد. به همین منظور شرکت‌های تعمیر وسایل گرمایشی با مجرب‌ترین کارکنان و متخصصان در این زمینه، آماده هستند تا در صورت بروز هر گونه مشکل در وسایل گرمایشی یا مشعل گازی شما، به کمکتان بیایند و مشعل گازی شما را تعمیر و سرویس کنند.

بازرسی و تعمیر و سرویس وسایل گرمایشی به موقع و سالانه موجب می‌شود که سیستم‌های گرمایشی شما مانند روز اول کار کنند و همچنین طول عمر بالایی داشته باشند.

شرکت‌های تعمیر و سرویس مشعل گازی

به منظور بهره‌ مندی از خدمات درجه یک در رابطه با تعمیر و سرویس مشعل گازی، می‌توانید از شرکت‌های تعمیر و سرویس مشعل‌های گازی و وسایل گرمایشی، خدمات کامل تعمیر و نگهداری دیگ و مشعل های گازی را مطابق با استانداردهای روز ارائه می‌دهند، استفاده کنید.  این شرکت‌ها با کارکنان متخصص در این زمینه در هر ساعات از شبانه ‌روز آماده هستند تا در صورت بروز هر گونه مشکل در مشعل گازی و یا سایر سیستم‌های گرمایشی به تعمیر و سرویس آن در محل اقدام کنند.

بهترین راه برای کارکرد بهینه مشعل‌ گازی و اجتناب از تعمیرات این است که به طور مستمر بر آنها نظارت داشته باشید و از قبل برای تعمیر و سرویس مشعل گازی اقدام و برنامه ریزی کنید.

یکی از دیگر اقداماتی که می تواند از خراب شدن مشعل گازی جلوگیری کند، سرویس به موقع این نوع از تجهیزات است.

فرایند تعمیر مشعل گازی

به منظور تعمیر مشعل گازی، تعمیرکاران مجرب در این زمینه موارد زیر را انجام می‌دهند؛

ابتدا برق مشعل را قطع می‌کنند و کلید را در ‌ضعیت خاموش قرار می‌دهند و سپس سنسور نوری یا فتوسل را از محل خود خارج می‌کنند.

سپس با استفاده از یک پارچه نرم و تمیز آن را غبار روبی می‌کنند و اتصال کابل های ولتاژ بالا به مشعل را قطع می‌کنند.

مرحله اخر شامل موارد مرتبط با تمیزکاری مسیر سوخت است و اطمینان از ایجاد جرقه مشعل است که به تعمیر و سرویس آن می‌پردازند.

سخن آخر

برای جلوگیری از خراب شدن هر وسیله‌ای چه  لوازم خانگی و یا سیستم‌های سرمایشی و یا گرمایشی بهتر است که در نگهداری و سرویس آن‌ها حداکثر تلاش خود را بکنیم تا عمر طولانی‌تری داشته باشند. نگهداری و تعمیر و سرویس مشعل گازی هم از این قاعده مستثنی نیست و باید برای سرویس آن به موقع اقدام شود که منجر به خراب شدن سایر قسمت‌های وسایل گرمایشی نشود. به همین منظور، همانطور که اشاره شد بهتر است برای تعمیر و سرویس مشعل گازی از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید