مشکلات رایج رادیاتور

مشکلات رایج رادیاتور و تعمیر آنها

مشکلات رایج رادیاتور شامل نشتی داشتن ، صدای غیرعادی ، سوراخ شدن رادیاتور ، گرم نشدن رادیاتور  و … است.

نشانه های خرابی رادیاتور شوفاژ

برای تشخیص خرابی های رادیاتور باید دقت زیادی داشته باشید. در صورت مشاهده هر یک از علائم خرابی رادیاتور با یک تکنسین تعمیر و نصب سیستم گرمایشی ، تماس بگیرید تا سریعاً برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

وجود قطرات آب زیر رادیاتور و وجود نم روی دیوار پشت رادیاتور ، نشان دهنده نشتی در پره ها و لوله های مربوط به رادیاتور می باشد.

زنگ زدگی پره ها شاید نشان دهنده سوراخ شدن پره ها باشد.

نشانگر فشار آب پکیج متصل به رادیاتور ، باید عددی حدود 1 الی 1.5 را نشان دهد. در صورت هوا داشتن رادیاتور ، این عدد افزایش پیدا می کند.

عدم گرمایش رادیاتورها نشان دهنده خرابی رادیاتور است که می تواند علل گوناگونی داشته باشد.

بررسی مشکلات رایج رادیاتور شوفاژ

 

مشکلات رایج رادیاتور

 

موارد زیر شایع ترین مشکلات رادیاتور است که توسط تکنسین های حرفه ای ما برطرف می گردد. HandyMan ، قادر است تعمیرات انواع سیستم های گرمایشی و سرمایشی شامل تعمیر موتورخانه و شوفاژ ، تعمیر پکیج ، تعمیر کولرگازی و اسپلیت و … را به صورت ماهرانه و حرفه ای انجام دهد.

عیب یابی نشتی رادیاتور

با مشاهده علائم نشتی در رادیاتور باید برای رفع مشکل اقدام نمایید. در صورتی که رادیاتور شما پره ای است باید پره های پوسیده یا سوراخ شده را تعویض نمایید. ولی در صورتی که رادیاتور شما پنلی است ، باید رفع نشتی حتماً توسط تعمیرکار صورت بگیرد. مسیر چکه کردن آب را تعقیب کنید. اگر چکه کردن از اتصالات است ، به عوض کردن آنها اقدام نمایید.

گرم نشدن رادیاتور ، از مشکلات رایج رادیاتور

 

مشکلات رایج رادیاتور

 

گاهی مشاهده می شود که با وجود کارکرد درست پکیج یا موتورخانه ، رادیاتور گرمای خوبی ندارد یا اصلاً گرما ندارد. برای رفع این مشکل ابتدا ، وجود آب گرم درون پره ها یا لوله های رادیاتور را چک کنید. شیر تخلیه رادیاتور را باز نموده و خارج شدن آب را تست کنید. اگر آب از حفره شیر خارج شد ، یعنی آب گرم وجود دارد.

چنانچه بخشی از رادیاتور گرم و بخشی دیگر سرد است ، رادیاتور هوا گرفته است. برای رفع مشکل باید شیر تخلیه را باز نموده و اجازه دهید هوای موجود در پره ها خارج شود. با تخلیه هوای لوله ها ، جریان آب برقرار شده و تمامی بخش های رادیاتور به صورت یکسان گرم می گردد.

صدای غیرعادی از رادیاتورها

یکی دیگر از مشکلات رایج رادیاتورها ، صدای آزاردهنده آن است. صدای تق تق کردن رادیاتور ، حتماً دلیلی دارد که باید بررسی شود. هرچه سریعتر ایرادات سیستم های گرمایشی یا سرمایشی را تشخیص دهید ، تعمیر آنها راحت تر و با هزینه کمتری صورت می گیرد. زیرا مشکل کوچک است و موجب خرابی های سایر قسمت های سیستم نمی شود.

رادیاتور در وضعیت عادی نباید صدای زیادی داشته باشد. تراز نبودن رادیاتور از عمده دلایل صدای زیاد رادیاتور است. زیرا تراز نبودن رادیاتور سبب به دام افتادن آب در داخل رادیاتور شده و با ورود بخار آب به مجاری به آب به دام افتاده ، فشار وارد می کند. در نتیجه آب به لوله ها و شیر رادیاتور برخورد کرده و صدای تق تقی ایجاد می کند.

صدای غیرعادی رادیاتور ( از مشکلات رایج رادیاتور ) را می توان به دلیل خرابی پمپ دانست. اگر فشار پمپ به خوبی تنظیم نشده باشد و فشار زیادی داشته باشد ، موجب وارد شدن آب با فشار به رادیاتور می شود و صدای زیادی ایجاد می کند.

هواگیری نکردن رادیاتور ، از دیگر علل سروصدای زیاد در رادیاتور است. هواگیری کردن رادیاتور کار دشواری نیست و توسط خودتان قابل انجام است. در صورتی که انجام این کار برای شما سخت است ، از تعمیرکاران بخواهید هواگیری را برای شما انجام دهند.

رفع مشکل سوراخ شدن رادیاتور

سوراخ شدن رادیاتور سبب عملکرد نادرست رادیاتور می شود و قطعاً از مشکلات رایج رادیاتور است. سرویس کردن به موقع و جرم گیری رادیاتور در صورت لزوم ، استفاده از اتصالات و لوله های با کیفیت برای رادیاتور و پکیج و … از سوراخ شدن رادیاتور پیشگیری می کند. با توجه به شدت سوراخ بودن رادیاتور از چسب کاری یا جوشکاری برای رفع سوراخ استفاده می کنند. در شرایطی که سوراخ بسیار عمیق و زیاد باشد ، باید رادیاتور را تعویض نمود.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید