تعمیر وسایل گرمایشی

هزینه تعمیر وسایل گرمایشی

هزینه تعمیر وسایل گرمایشی : بخاری گازی یکی از وسایل سیستم گرمایشی است . با فصل سرما بخاری ها مهمان خانه های ما می شوند. بخاری گازی هم مانند هر وسیله دیگری نیاز به تعمیر و سرویس دارد تا بهترین کارایی را داشته باشد. قبل از نصب بخاری حتماً باید آن را چک کنید. تا با خیال راحت در زمستان سرد و دل انگیز از آن استفاده نکنید. در این مطلب شما را با خدماتی که شرکت هندی من در این زمینه ارائه می دهد آشنا می کنیم . تا اگر نیاز به سرویس و تعمیر بخاری گازی داشتید به راحتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خدمات و تعمیر وسایل گرمایشی

 • تعمیر ترموکوپل
 • تعمیرات بخاری برقی
 • تعمیرشمعک وسایل گرمایشی های گازی
 • خدمات تعمیر انواع وسایل گرمایشی
 • تعمیر فندک در بخاری های گازی
 • تعمیرات المنت بخاری های برقی
 • تعمیر فن وسایل گرمایشی برقی

چه زمانی باید وسایل گرمایشی برقی را تعمیر کنیم؟

مواردی پیش می آید. که حتماً باید بخاری گازی خود را به تعمیر کار نشان دهید . چون ممکن است برای شما  علاوه بر مسائل مالی خطرات جانی داشته باشد.  در ادامه مطلب مواردی که نشان می دهد بخاری گازی شما نیاز به تعمیر دارد را بررسی می کنیم.

 1. استشمام بوی گاز از وسایل گرمایشی

یکی از مواردی که حتماً باید از یک متخصص کمک بگیرید تا بخاری شما را سرویس کند . استشمام بوی گاز است . استشمام بوی گاز از بخاری در موارد زیر اتفاق می افتد.

 1. وقتی بخاری را روشن می کنید بوی سوخت گاز می آید.
 2. بعد از روشن کردن بوی گاز خام استشمام می شود.
 3. از بخاری روشنی که در حال سوختن است بوی گاز می آید.

 

تعمیر و نصب سیستم گرمایشی

 

2.شمعک وسایل گرمایشی روشن نمی شود

اگر هنگامی که می خواهید بخاری را روشن کنید. شعمک پس از رها کردن دوباره خاموش می شود. شمعک وسایل گرمایشی شما یکی از این ایرادات را پیدا کرده است. یا ترموکوپل خراب شده است یا اینکه بویین بخاری دچار اشکال شده است.

3.شعله پیلوت تنظیم نمی شود و به صورت کوتاه می سوزد

اگر فشار گاز شهری مناسب است ولی شعله پیلوت شما تنظیم نمی شود. علتش کثیفی بیش از حد فیلتر است. خودتان می توانید کاور شیر کنترل را برداشته و فیلتر را تعویض کنید.

4.خرابی مشعل

اگر مشعل وسایل گرمایشی شما دچار اشکال شود .بخاری با شعله آبی نمی سوزد. و هنگام که بخاری روشن است بوی گاز از آن استشمام می شود.

5.خراب شدن پیلوت بخاری گازی

چنانچه پیلوت بخاری شما دچار اشکال شود. پیلوت روشن نمی شود ، فندک بخاری درست کار نمی کند و جرقه نمی زند .خرابی پیلوت همچنین باعث اختلال در سیستم ترموکوبل می شود.

مهم ترین قسمت بخاری که نیاز به تعمیر دارد؟

ترموکوپل در وسایل گرمایشی گازی از مهم ترین قسمت های وسایل گرمایشی است . که میزان خرابی آن نسبت به سایر اجزای بخاری بیشتر است. وظیفه ترموکوپل کنترل جریان گاز و گاز رسانی را دارد. و مانند قلب عمل می کند.

ساختمان ترموکوپل به این صورت است که از دو فلز غیر هم جنس ساخته شده است. که از یک طرف به هم متصل هستند. وقتی که قسمت به متصل شده حرارت می بیند. در دو سر آزاد ترموکوپل جریان الکتریسیته تولید می شود. جایی که دو قسمت ترموکوپل به هم متصل می شوند توسط شمعک گرم می شود.

ترموکوپل از آن جهت بسیار اهمیت دارد که وقتی گاز قطع می شود از تجمع گاز در بخاری جلوگیری کرده و مانع آتش سوزی می شود.

پس هنگامی که می‌خواهید بخاری را روش کنید. اگر پس از 20 ثانیه روشن بودن شمعک گاز قطع شد و شمعک دوباره خاموش شد.ترموکوپل شما دچار مشکل شده است.

 

هزینه تعمیر وسایل گرمایشی به چه عواملی بستگی دارد؟

تعمیر هر محصولی به عوامل متعددی بستگی دارد. مهم ترین عواملی که در هزینه تعمیر وسایل گرمایشی مؤثر است به شرح زیر می باشد.

 • بخاری شما از چه مدل و از چه نوعی است.
 • مشکلی که در بخاری شما به وجود آمده است مربوط به کدام قسمت بخاری است.
 • چه قطعات برای تعمیر لازم است
 • برند قطعاتی که برای تعمیر استفاده می کنید.
 • میزان تعمیر بخاری که در چه سطحی اتفاق افتاده است.

مواردی که ذکر کردیم در میزان هزینه بخاری گازی بسیار مؤثر است. سعی من در هندی من این است که باکیفیت‌ترین خدمات را با حداقل هزینه برای شما انجام دهیم.

 

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید