تعمیر و نصب سیستم های سرمایشی

تعمیر و نصب سیستم های سرمایشی

تعمیر و نصب سیستم های سرمایشی : یکی از ضروریات زندگی امروز که حتی در روستاها نیز کاربرد دارد استفاده از سیستم های سرمایشی است. سیستم های سرمایشی وسایلی هستند که برای خنک کردن و تهویه مطبوع محیط کاربرد دارند معروف ترین سیستم های سرمایش عبارت تند از کولرهای آبی ، کولر های گازی ، فن کویل ها ،اسپلیت ها و چیلرها و انواع مختلف دیگری که در بازار موجود است. در این مطلب شمارا با انواع سیستم های سرمایشی و نحوه نگهداری آن‌ها آشنا می کنیم.

سیستم سرمایشی فن کویل

این سیستم سرمایشی از دو بخش فن و کویل تشکیل شده است .که فن هوا را به داخل دستگاه می کشدوکویل تبادل هورا انجام می دهد. کارکرد این سیستم به گونه ای است که آب سرد درون کویل می چرخد و حرک فن باعث عبور هوا از روی کویل می شو دو هوای خنک وارد محیط می شود. فن کویل های مدل های مختلفی دارند مانند دیواری ، زمینی ، سقفی ،کانالی ، کاستی یک طرفه و چهار طرفه که هر کدام مدل های متنوعی دارند.

سیستم های کولر گازی

تعمیر و نصب سیستم های سرمایشی : نحوه ی عملکرد کولر های گازی به این صورت است که هوای گرم را جذب می‌کنند  و تبدیل به هوای خنک می کنند. و این فرایند به واسطه تبخیر مایه گاز مانند داخل دستگاه است. کولر های گازی در نوع دو تکه و  تک تکه طراحی شده اند. نوع دو تکه آن که شمال انواع اسپلیت ها هم می شود داری دو بخش بیرونی و داخلی است که بخش درونی را اپراتور و بخش بیرونی را کندانسور می گویند.  نوع یک تکه کولرهای گازی که به آن پنجره ای می گویند شامل یک بخش هستندو در درون پنجره نصب می شوند.

سیستم های سرمایشی اسپلیت

سیستم های اسپلیت هوای گرم محیط را گرفته و تبدیل به هوای سرد می کنند تا جایی که دمای محیط به دمای ترموستات برسد.

مزایای اسپلیت ها

داشتن ترموستات دمایی از مهم تریم مزیت های این دستگاه ها هست که وقتی دمای محیط به حد معینی برسد به صورت اتوماتیک خاموش می شوند

صدای کمی دارند و باعث ایجاد آلودگی صوتی نمی‌شوند

خیلی سریع هوا را خنک می کنند

به علت دارا بودن فیلتر ضد آلرژی آلودگی محیط را کم می کنند.

سیستم سرمایشی چیلر

چیلرها سیستم هایی با دو کاربری سرمایشی و گرمایشی هستند. نحوه کارکرد آنها به این شکل است که بوسیله مایعات هورا گرم یا سرد می کنند. چیلرها به دوسته چیلر تراکمی و چیلر جذبی تقسیم بندی می شوند.

نصب سیستم های سرمایشی

اولین قدم برای نصب یک سیستم سرمایشی این است که باید سیستمی مناسب با محیط انتخاب کنیم و دومین قدم باید آن را جای  مناسب نصب کنیم تا باعث ایجاد سرو صدا و آلودگی صوتی نشود.

نکته دیگر باید سیستم را به گونه ای نصب کنیم تا آلودگی وارد آن نشود

در گام آخر باید تمام نکات ایمنی را چک کنیم. بهتر است که از یک متخصص برای نصب سیستم کمک بگیریم .هندی مان در هر ساعت از شبانه روز براب نصب و  را ه اندری سیستم های سرمایشی در خدمت شماست

تعمیر سیستم های سرمایشی

تعمیر سیستم های سرمایشی یک کار کاملاً تخصصی است . که توسط فرد متخصص انجام می شود . به طور کلی اگر در سیستم سرمایشی اختلالی بوجود بیاید باید این نکات را بررسی کنیم.

  1. آیا در نحوه انتقال هوا اختلالی بوجود نیامده است.
  2. آیا منبع اصلی هوای سرد را تولید می کند
  3. سیستم کنترل دمارا چک کنید.

اگر تمام این موارد را چک کردید و بازهم مشکل حل نشد بهتر است که از یک متخصص کمک بگیرید. شرکت خدماتی هندی من متشکل از صدها متخصص خبره در هر ساعت از شبانه روز در خدمت شماست.

سرویس سیستم های سرمایشی

سرویس دوره ای سیستم های سرمایشی باعث افزایش کاربری و عمر دستگاه های ما می شود. هر کدام از سیستم های سرمایشی سرویس مختص خود را دارند. مثلا در اسپلیت ها بهتر است هر دو هفته یک بار فیلتر هوا تمیز یا تعویض شود. در کولر های آبی باید هر ساله پوشال های آن را تعویض کنیم.و موتور آن را روغن کاری کنیم.در شرکت هندی مان یکی از خدمات ما سرویس کردن سیستم های سرمایشی است . شما می توانید در هرساعتی از شبانه روز در خواست سرویس سیستم خود را در سایت handyman ثبت کنید.

نظری دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس بگیرید